Możliwości nowoczesnego ogrodu - warsztaty w Centroom

Możliwości nowoczesnego ogrodu - warsztaty w Centroom

16/04/2018 09:49 przez Barbara Supińska Aktualności

Roboty, automatyzacje, innowacje i różne technologiczne udogodnienia. Brzmi bardzo skomplikowanie? Nie kiedy chodzi po prostu o sprytne rozwiązania dedykowane każdemu, kto ma ogród! Podczas kwietniowego spotkania w Centroom, architekt krajobrazu Monika Pietkiel ukaże uczestnikom nowe perspektywy projektowania i zarządzania własnym ogrodem. Są takie rzeczy, o których się nie śniło filozofom, a które bardzo ułatwiają życie współczesnym ludziom. Będzie wiosennie, praktycznie i inspirująco!

Szykuje się kolejne spotkanie w miejskim biurze coworkingowym Centroom, organizowane przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Praktyczną wiedzą podzieli się jedna z coworkerek – Monika Pietkiel, architekt krajobrazu, która w swoim portfolio ma m.in. realizację Silvarium w Poczopku. 


Przedsiębiorczość to cecha przydatna nie tylko w biznesie, ale także na co dzień - dosłownie we własnym ogródku! Podczas wiosennych, kwietniowych warsztatów pt. „Możliwości nowoczesnego ogrodu. Minimum wysiłku, maksimum efektu”, Monika Pietkiel opowie o sposobach na takie zarządzanie własnym ogrodem, które dzięki nowym technologiom, pozwoli oszczędzić czas i energię. Nowoczesne salony ogrodowe mogą być zautomatyzowane niczym inteligentne domy.  


Około 2-godzinne spotkanie rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 16.30. Koszt biletu to 29 zł. 


Spotkanie adresowane jest do studentów architektury krajobrazu, przedsiębiorców prowadzących firmy ogrodnicze i pragnących rozszerzyć wiedzę, a także każdego, kto chciałby wiedzieć więcej o możliwościach zarządzania swoim ogrodem.   

Jaka tematyka pojawi się na spotkaniu?

Właściwe planowanie to oszczędność czasu. Dobry projekt pozwala przewidzieć zachowanie ogrodu na przestrzeni lat. Tu pojawia się pierwsze ułatwienie technologiczne – nowoczesne programy do projektowania ogrodu. Wizualizują ogród podczas pór dnia, roku, a nawet w ciągu dziesiątek lat.


Etap budowy to kolejne współczesne udogodnienia. Sprzęty, które zrobią to, czego człowiek nie zdoła. Budowle z materiałów, o których parę lat temu jeszcze nikt nie słyszał. Wszystko wytworzone w odpowiedniej formie i we właściwym kolorze. 


Pomarańcze w ogródku na Podlasiu? Jak najbardziej! Cudowne rośliny niewymagające pracy to już nie bajka – to rzeczywistość. 


Oświetlenie, nawodnienie - kiedyś ognisko i studnia, dzisiaj czujniki i sterowniki. 


Meble na wymiar – niby nic nowego, ale materiały, które nie niszczeją w warunkach atmosferycznych przez cały rok, to już współczesne udogodnienie. 


Relaks w ogrodzie na leżaku, podczas którego wszystko się samo kosi i plewi? Roboty, które zrobią za nas „czarną robotę”, nie są tylko bohaterami filmów science fiction. To technologie, które mogą działać w naszych ogrodach. 


Zarządzanie ogrodem z odległości dziesiątek kilometrów to kolejne najnowsze udogodnienie. Systemy zintegrowane dbają o nasz ogród nawet wtedy, kiedy jesteśmy daleko. A my o wszystkim wiemy dzięki technologii, a nie ciekawskiej sąsiadce. ;)

O prowadzącej

Monika Pietkiel - architekt krajobrazu z wykształcenia i zamiłowania. Lokalna patriotka, koordynator projektów promujących wielokulturowość i bogactwo etnograficzne Podlasia. Autorka projektów oraz realizacji przestrzeni publicznych i prywatnych. Specjalista z zakresu zielonych przestrzeni dydaktycznych. 

Wybrane projekty: Silvarium w Poczopku, Park Miejski w Jedwabnie, ogród pokazowy Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, ogród kontemplacji przy kościele bł. Bolesławy Lament, ekspozycje stałe dla Leroy Merlin., dziesiątki prywatnych ogrodów.  

Liczba miejsc ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z rejestracją na spotkanie! 


Cena: 29 zł

Miejsce: Centroom, ul. Sienkiewicza 9, Białystok 

Termin: 24 kwietnia, godz. 16.30-18.30 

Organizator: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny 

Patronat medialny: Bialystokonline.pl