Modernistyczny mebel, który zawsze można przekształcić w coś zupełnie innego

Modernistyczny mebel, który zawsze można przekształcić w coś zupełnie innego

20/09/2016 09:34 przez Julita Pytel Aktualności

Konrad Giczewski to jeden z innowatorów związanych z Platformą Startową „Hub of Talents”. Chciałby zaoferować światu Konstrukcje Modułowe, czyli kilka podstawowych elementów konstrukcyjnych, z których można tworzyć i potem modernizować projekty.

Co powiedzielibyście na modernistyczny mebel, który zawsze można przekształcić w coś zupełnie innego? Może bardziej praktycznego? Konrad Giczewski to jeden z innowatorów związanych z Platformą Startową „Hub of Talents”. Chciałby zaoferować światu Konstrukcje Modułowe, czyli kilka podstawowych elementów konstrukcyjnych, z których można tworzyć i potem modernizować projekty. Są wśród nich meble domowe i przemysłowe, sprzęt sportowy, konstrukcje budowlane (np. policzki schodowe) i wiele innych. Pan Konrad ma również plany na wdrożenie systemu do szkół jako materiałów edukacyjnych, które będą rozwijać kreatywność i twórcze myślenie. Dzieciaki są elastyczne, ciekawe nowych doświadczeń oraz myślą nieszablonowo, a dzięki pomysłom młodego innowatora będą rozwijać swoje umiejętności.


Pomysł Konstrukcji Modułowych zaczął kiełkować, kiedy młody przedsiębiorca pracował w zakładzie obróbki metalu. Tam zapoznał się z technologią cięcia laserem. W książce do matematyki z II klasy technikum znalazł pewne zależności geometryczne, a dzięki temu, że na studiach inżynierskich nauczył się obsługi programu AutoCAD, zaczął od razu wizualizować swoje idee. Jednym słowem – królowa nauk - matematyka to kluczowa dziedzina, na której oparł swój pomysł. I jak to często bywa, potrzeba stała się matką kilku wynalazków. Któregoś dnia Pan Konrad potrzebował poręczy do pompek. I zbudował je, później pojawiły się inne pomysły, wsporniki półki, stojak pod grzejnik. Każdy kolejny przedmiot uświadamiał mu wielki potencjał systemu, który pozwala na budowanie zróżnicowanych układów.


"Ogromna motywacja i wsparcie płynie od Oli - mojej dziewczyny, która jest ze mną na dobre i na złe." – mówi Konrad Giczewski.


Autorski pomysł systemu modułowego od początku wzbudzał spore zainteresowanie wśród znajomych i przyjaciół. Młody konstruktor wspomina, że nie bez znaczenia było motywowanie i słowa wsparcia, które słyszał od najbliższych. Koncepcje i prototypy Konstrukcji Modułowych młody wynalazca wykonywał sam. Później nawiązał współpracę ze zdolnym grafikiem Robertem, który pomógł mu opracować szatę graficzną na potrzeby prezentacji projektu. Pan Konrad złożył wniosek w naborze do Platformy Startowej „Hub of Talents” w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Tam doceniono jego innowacyjność, a projekt ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców.