Misja specjalna: wystrzelić zimę w kosmos! BPN-T zaprasza chętnych na warsztaty rakietowe

Misja specjalna: wystrzelić zimę w kosmos! BPN-T zaprasza chętnych na warsztaty rakietowe

06/03/2018 08:00 przez Barbara Supińska Aktualności

Podczas gdy jedni topią marzannę, by przywołać wiosnę, w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym zima będzie przeganiana w inny, nowocześniejszy sposób - przy wykorzystaniu samodzielnie skonstruowanych rakiet! Dzięki tej misji specjalnej, niebo rozbłyśnie blaskiem światełek LED, w które wyposażone będą modele. Zapraszamy do udziału wszystkich pasjonatów kosmonautyki na warsztaty. Do 17 marca już coraz bliżej!

Marzec to zdecydowanie najwyższy czas na pożegnanie zimy. Jakby nadal nie była pewna, czy chce odejść, uczestnicy warsztatów rakietowych pokażą jej właściwy kierunek – wystrzeliwując entuzjastycznie rakiety w kosmos! Najpierw jednak sami je zbudują. Jak? Pod okiem prowadzących zajęcia. To nic trudnego, wystarczy tylko otwarty umysł i chęci – co udowodniły poprzednie edycje warsztatów w BPN-T.

17 marca, w sobotnie południe, grupa uczestników będzie pracować nad konstrukcjami własnych rakiet, wyposażonych w światełka LED. Następnie, wraz z nastaniem zmroku, stworzone modele wystrzelą w niebo. Niesamowite widoki gwarantowane, bo o tej porze trajektoria lotu będzie doskonale widoczna. W międzyczasie wyświetlane będą filmy i zdjęcia o tematyce kosmicznej.

Liczba miejsc ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń!
Zapisz się!

Informacje praktyczne

Program warsztatów:
1-2 godzina: budowa modeli rakiet
3 godzina: filmy, zdjęcia, ciekawostki oraz starty wykonanych modeli

Podczas zajęć uczestnicy zbudują modele napędzane silnikami klasy A, wyposażone w światełka LED. Silniki są wymienne i jednorazowe, modele można używać wielokrotnie. Starty odbędą się na otwartym terenie, a modele wylądują na taśmach hamujących.

Zakres warsztatów:
Modele ze światłem LED, bezpieczne, sprawdzone, przeznaczone do startów z boiska szkolnego. Forma warsztatowa zapewnia najlepszy kontakt z materią. Uczestnicy będą montować, kleić, wiązać i startować.

Koszt:
Uczestnicy pokrywają wartość materiałów użytych do budowy i startów (60 zł). Po zakończonych warsztatach i zaliczonych startach, rakiety stają się własnością uczestników.

Prowadzący:
Zajęcia prowadzą instruktorzy, członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego.

Grupa docelowa:
Warsztaty adresowane są do dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Płeć nie ma znaczenia!

Przedział wiekowy uczestników:
Dzieci w wieku do 12 lat pojawiają się z opiekunem. Osoby powyżej 12 lat mogą samodzielnie budować model.

Liczba miejsc:
Limit to 15 osób.

Termin: 17 marca 2018 (sobota) w godzinach 16.00-19.00.

Starty:
Starty zaczną się po zmroku na terenie BPN-T.