MEGENZYMES w Hub of Talents 2

MEGENZYMES w Hub of Talents 2

16/06/2021 10:00 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Startup MEGenzymes zamierza opracować i wdrożyć do produkcji roślinne produkty spożywcze zawierające składniki bioaktywne pozwalające na zmniejszenie ryzyka niedożywienia wynikającego ze zmniejszonego wchłaniania składników odżywczych.

Efekt ten najsilniej obserwuje się u osób starszych i wegan. Badane rozwiązanie oferuje produkt roślinny uzyskany w innowacyjnej technologii podtrzymującej aktywność biologiczną jego składników, która jest także bardziej przyjazna dla środowiska w porównaniu do popularnie stosowanych metod. 


W efekcie otrzymany zostanie biologicznie aktywny produkt spożywczy poprawiający trawienie i naturalny smak posiłku, o prostych warunkach przechowywania, długiej trwałości i łatwości do przygotowania.

[Grafika nagłówkowa przedstawia startup MEGENZYMESPo lewej stronie napis: MEGENZYMESPo prawej stronie zdjęcie przedstawiające moździerz z proszkiem oraz szkło laboratoryjne.[Na dole strony na grafice od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]

[Grafika nagłówkowa przedstawia startup MEGENZYMES
Po lewej stronie napis: MEGENZYMES

Po prawej stronie zdjęcie przedstawiające moździerz z proszkiem oraz szkło laboratoryjne.

[Na dole strony na grafice od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]