Masz innowacyjny pomysł? Skorzystaj ze wsparcia „Hub of Talents 2”!

Masz innowacyjny pomysł? Skorzystaj ze wsparcia „Hub of Talents 2”!

03/04/2019 09:17 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Po sukcesie pilotażu czas na pełnowymiarowy projekt - w Białymstoku rusza Platforma startowa dla nowych pomysłów „Hub of Talents 2”, prowadzona przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Platforma to program akceleracyjny, którego celem jest wsparcie osób posiadających innowacyjne pomysły na biznes. Złożyć wniosek możesz już dziś!

Idea Platform startowych

Platformy startowe dla nowych pomysłów w Polsce Wschodniej to unikalny program wspierający osoby, których innowacyjny pomysł biznesowy ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. 


Platformy oferują Ci „szyte na miarę” specjalistyczne usługi, kompleksowy mentoring oraz obsługę księgową, podatkową i prawną Twojej nowej firmy. Twój startup będzie inkubowany zgodnie z indywidualnie opracowaną ścieżką rozwoju, opracowaną przez dedykowanego menadżera inkubacji. Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, możesz starać się o 800 tys. złotych dofinansowania na rozwój Twojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej. 


Wysoką jakość wsparcia gwarantują partnerzy projektu: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Effective Sp. z o.o, Infini Seed Sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow sp. p i Gogler Brzeziński, Suszko Sp.j. 

Jak uzyskać wsparcie w ramach „Hub of Talents 2”?

To proste! Platforma prowadzi ciągły nabór do 8 cykli inkubacji- możesz się zgłaszać przez najbliższe trzy lata. 

Obecnie przyjmujemy wnioski do II tury inkubacji


WYPEŁNIJ WNIOSEK TUTAJ

Twój pomysł będzie oceniany przez ekspertów pod kątem m.in. innowacyjności koncepcji, przewagi konkurencyjnej, potencjału biznesowego oraz kwalifikacji zespołu projektowego.


Po pozytywnej ocenie i zakwalifikowaniu do programu razem z menedżerem inkubacji ustalisz najważniejsze potrzeby Twojego projektu oraz wspólnie opracujecie plan inkubacji.

Sukces pilotażowej edycji projektu

Dlaczego warto stać się częścią „Hub of Talents 2”? Niech przemówią liczby - do pilotażowego programu wpłynęło ponad 600 zgłoszeń, spośród których 70 spółek zakwalifikowało się do etapu inkubacji. Po kilku miesiącach pracy nad pomysłami pod okiem doświadczonych mentorów i opiekunów 56 startupów złożyło wniosek o dofinansowanie w wysokości do miliona złotych z poddziałania 1.1.2 POPW "Rozwój startupów w Polsce Wschodniej". Ostatecznie 35 spółek z Platformy „Hub of Talents” otrzymało wsparcie finansowe na dalszy rozwój swoich projektów.


Pilotaż „Hub of Talents” prowadzony był w latach 2016 - 2017 przez sześć technoparków z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a jego liderem był Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. 

Chcesz wiedzieć więcej?


Polub fanpage „Hub of Talents” na Facebooku i bądź na bieżąco!