Marina Code w Hub of Talents

Marina Code w Hub of Talents

15/03/2017 09:09 przez Barbara Supińska Aktualności

Marina Code, start-up inkubowany w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, to niezwykły pomysł Pawła Ellerika i Michała Sykulskiego. Chcą oni dostarczać marinom portowym wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania, które usprawni ich funkcjonowanie i ułatwi życie żeglarzom.

Polski przemysł jachtowy jest znany na świecie, nasz kraj posiada pozycję europejskiego lidera w produkcji najbardziej popularnych jachtów. Wśród Polaków rośnie również zainteresowanie samym żeglowaniem, wielu naszych rodaków przyznaje, że co najmniej raz na kilka lat uczestniczy w rejsach w ramach rekreacji. Także na rynku europejskim, zwłaszcza w basenie Morza Śródziemnego, stale rośnie zainteresowanie turystyką jachtową. Tak rozwijający się rynek wymaga odpowiedniego poziomu marin portowych i ich wyposażenia, aby sprostać rosnącej liczbie jachtów, które mogą obsłużyć.

Wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania
Marina Code, start-up inkubowany w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, to niezwykły pomysł dwóch poznaniaków - Pawła Ellerika i Michała Sykulskiego. Chcą oni dostarczać marinom portowym wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania, umożliwiające m.in. stały nadzór nad liczbą dostępnych miejsc do cumowania, elektroniczne prowadzenie kalendarza rezerwacji i obsługi płatności, możliwość obsługi rezerwacji z różnych źródeł, w tym innych systemów rezerwacyjnych i wiele innych. Oprogramowanie z powodzeniem będzie mogło być stosowane zarówno w małych, lokalnych marinach, jak i w dużych sieciach marin liczących kilkaset miejsc. Paweł jest od ponad pięciu lat związany z branżą IT jako Business Developer, posiada duże doświadczenie w zarządzaniu projektami - jako Project Manager i Scrum Master, jest osobą niezwykle istotną z punktu widzenia projektu. Doskonała znajomość rynku IT determinuje efektywne wdrożenie wszystkich jego założeń oraz pozwala na rozwój i dostosowywanie systemu do zmieniających się potrzeb rynkowych. Michał specjalizuje się w zarządzaniu, tworzeniu strategii i jej realizacji oraz optymalizacji modeli biznesowych pod kątem efektywności. Bezpośrednim opiekunem start-up’u jest Sebastian Gładys, to on czuwa nad młodymi przedsiębiorcami, by ich przygoda z Platformą startową dla nowych pomysłów „Hub of Talents” zakończyła się sukcesem rynkowym.

Z pasji do żeglarstwa
Pomysł stworzenia oprogramowania wziął się z pasji do żeglarstwa pomysłodawców oraz pracy w branży nowych technologii. Doświadczając osobiście trudności w trakcie rejsu, związanych z brakiem właściwych rozwiązań po stronie marin, postanowili to zmienić. Obaj panowie są zgodni, że zarówno żeglarze, jak i mariny, mają ogromne pole do popisu w zakresie rozwoju IT, które ułatwi życie tych pierwszych i usprawni funkcjonowanie tych drugich.