Łukasz Białek - opiekun projektów w Hub of Talents

Łukasz Białek - opiekun projektów w Hub of Talents

10/10/2016 12:04 przez Barbara Supińska Aktualności

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny - lider projektu Platforma startowa dla nowych pomysłów „Hub of Talents" pozyskał do grona opiekunów startupów wyjątkową osobę. Jest nią Łukasz Białek z Effective Sp. z o.o - ekonomista, manager, analityk biznesowy i gospodarczy, a także publicysta.

Pan Łukasz posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe w zakresie doradztwa strategicznego, zarządzania inwestycjami, analizy i prognozowania biznesowego, zarządzania strategicznego i business development, finansowania projektów publicznych oraz doradztwa podatkowego. Swoim doświadczeniem będzie się dzielił z młodymi przedsiębiorcami, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem. Od 14 lat jest doradcą zarządów i rad nadzorczych w krajowych oraz międzynarodowych korporacjach oraz specjalistą strategicznego rozwoju biznesu, nastawionym na zwiększanie dynamiki wzrostu i rentowności organizacji. Dodatkowo koordynował projekty w Polsce i za granicą wymagające analiz ekonomicznych przedsiębiorstw, badań rynkowych, wprowadzania nowych produktów na rynki.


Białostocki opiekun pracuje również naukowo, jest doktorantem Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Pracował dla uznanych instytucji polskich i zagranicznych, między innymi dla European Capital Consultants Ltd., Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Pełnił także odpowiedzialne funkcje zarządcze w Unii Gospodarczej Samorządowych Funduszy Pożyczkowych S.A., Onstok Sp. z o.o., Activeweb Sp. z o.o. oraz w Spółkach Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Był również doradcą w ukraińskiej kancelarii prawnej Kibenko, Onika & Partners i współzałożycielem kancelarii prawnej SD&Partners. W zakresie ekonomii Łukasz Białek specjalizuje się m.in. w analizie gospodarczej, procesach restrukturyzacji i business development, makroekonomii, prognozach wzrostu i rozwoju gospodarczego dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji. Publikacje, komentarze i wywiady z Panem Łukaszem publikowane są w wielu poczytnych tytułach, takich jak Wprost, Gazeta Finansowa, Biznes Onet czy Biznes Interia.


Młodzi innowatorzy, którzy będą mieli okazję pracować pod okiem tego specjalisty, mogą liczyć na doskonałą opiekę i wsparcie w szerokim zakresie. Szansa, jaką daje program Platformy startowej „Hub of Talents” otwiera przed nimi drzwi do własnego biznesu, a nowi przedsiębiorcy z pewnością ją wykorzystają.