Komunikat w sprawie koronawirusa

Komunikat w sprawie koronawirusa

11/03/2020 14:24 przez Michał Mikołaj Podbielski Aktualności

Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego dotyczącego sytuacji związanej z koronawirusem i skierowanego do społeczności BPN-T.

Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem wywołanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o:


  • ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów na terenie BPN-T z klientami lub kontrahentami z zewnątrz,
  • powstrzymanie się w przeciągu kilku najbliższych tygodni od organizacji spotkań, szkoleń, wizyt studyjnych, konferencji, etc. na terenie BPN-T,
  • przełożenie na termin późniejszy spotkań w znacznym gronie, konferencji zaplanowanych w nadchodzących tygodniach w obiekcie BPN-T,
  • w miarę możliwości ograniczenie wyjazdów zagranicznych Państwa i Państwa współpracowników,
  • stosowanie się do rekomendacji/wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny, które cytuję poniżej:

Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem. Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa. W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.


W odpowiedzi na kierowane do administracji BPN-T pytania informuję ponadto, iż nie planujemy zamknięcia obiektu BPN-T. Nie mamy takich wytycznych.


Z poważaniem,

Anna Daszuta-Zalewska

Dyrektor BPN-T