Komunikat Dyrektor BPN-T ws. koronawirusa

Komunikat Dyrektor BPN-T ws. koronawirusa

02/11/2020 12:39 przez Katarzyna Rawska Aktualności Z życia firm

Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego dotyczącego sytuacji związanej z koronawirusem i skierowanego do społeczności BPN-T.

Szanowni Rezydenci BPN-T,


w związku z rosnącą z dnia na dzień liczbą zakażeń koronawirusem (w tym lokalnie, w naszym technoparku), serdecznie prosimy Was o solidarność w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Dbajmy wspólnie o zapewnienie większego bezpieczeństwa sanitarnego zarówno w Waszych biurach, jak również w przestrzeniach, z których korzystamy wszyscy. Zasłaniajmy usta i nosy w przestrzeniach wspólnych BPN-T (korytarze, windy, łazienki, pomieszczenia socjalne). Stosujmy się do wytycznych DDM - Dezynfekcja, Dystans, Maseczki.


Aby ograniczyć roznoszenie się wirusa zdecydowaliśmy się na wyłączenie z użytku bezpłatnych sal spotkań i Transferowni. Rezerwacje, które już są w systemie, odbędą się bez przeszkód, natomiast nie będziemy przyjmować nowych. Nie zamkniemy pomieszczeń socjalnych, natomiast bardzo prosimy o ograniczenie korzystania z nich. 


Drodzy Pracodawcy - prosimy Was o to, żebyście (jeżeli dotychczas tego nie zrobiliście) wydali swoim współpracownikom wytyczne sanitarne oraz ograniczyli, o ile to możliwe, pracę stacjonarną i osobiste spotkania w BPN-T z osobami z "zewnątrz".


Po konsultacji z Sanepidem informujemy też, że my, jako administracja BPN-T, nie możemy gromadzić ani udostępniać danych o tym, w jakich firmach pojawiły się przypadki COVID-19 i kto konkretnie jest zarażony. Według dyrektywy 95/46/WE Parlamentu i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych (art. 8 ust. 1), dane dotyczące zdrowia należą, bowiem, do szczególnej kategorii danych (wrażliwych).

Gorąco Was prosimy o rozsądek i zachowania, które będą przejawem troski o zdrowie naszej parkowej społeczności. 


Z poważaniem,

Anna Daszuta-Zalewska

Dyrektor BPN-T

[Grafika w nagłówku przedstawia czerwony wykrzyknik wpisany w czerwony trójkąt na białym tle.]