INSTYTUT NOWYCH TECHNOLOGII w Hub of Talents 2

INSTYTUT NOWYCH TECHNOLOGII w Hub of Talents 2

19/11/2021 10:00 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Startup tworzy kamerę termowizyjną zintegrowaną z kaskiem, przeznaczoną do prowadzenia działań technicznych i ratunkowych w trudnych warunkach zarówno przez straż pożarną, policję wojsko, etc.

Kamera wyposażona jest w wyświetlacz dooczny, który jednocześnie wyświetla całość materiału operatorowi. System wyposażony w system łączności tzw. COFDM, który dzięki specjalnym właściwościom ma możliwość przekazywania obrazu na zadowalające zasięgi także w warunkach braku wzajemnej widoczności punktu nadawczego i odbiorczego dzięki zjawisku odbijania się fal radiowych. Obraz z danej kamery będzie przekazywany do stanowiska dowódczego – może być przesyłanych kilka obrazów w różnych kamer w tym samym czasie. 

  

Kamera ta występuje w dwóch wersjach: 

  • wersja standardowa - stosowana w otoczeniu, nie narażonym wybuchem np. gazu,
  • wersja iskrobezpieczna - stosowana w warunkach zagrożenia wybuchem npgazu.

Produkt jest adresowany do firm, które potrzebują urządzenia wykorzystującego technikę termowizyjną, a przy tym nie absorbującego osoby, która go używa. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom i technice może być stosowany w zespołach technicznych firm wielu branż, a także w służbach ratowniczych lub operacyjnych. Kilka przypadków użycia takiego sprzętu:  


  • branża energetyczna,
  • branża ciepłownicza,
  • branża wydobywcza,
  • branża przemysłowa,
  • straż pożarna,
  • straż graniczna,
  • policja.

[Grafika nagłówkowa przedstawia startup Instytut Nowych TechnologiiPo prawej stronie napis: Instytut Nowych TechnologiiPo lewej stronie zdjęcie strażaka w ogniu.][Na dole strony na grafice od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]

[Grafika nagłówkowa przedstawia startup Instytut Nowych Technologii

Po prawej stronie napis: Instytut Nowych Technologii

Po lewej stronie zdjęcie strażaka w ogniu.]

[Na dole strony na grafice od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]