Hub of Talents 2 ponownie nagrodzony

Hub of Talents 2 ponownie nagrodzony

01/08/2022 12:49 przez Barbara Supińska Aktualności

Projekt Hub of Talents 2, realizowany przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, otrzymał wyróżnienie w konkursie Komisji Europejskiej „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2022”. To już drugi raz w ciągu ostatnich miesięcy, gdy inicjatywa ta została doceniona przez zewnętrznych ekspertów.

Celem konkursu Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości jest nagradzanie najlepszych promotorów i praktyk w dziedzinie przedsiębiorczości w Europie oraz zwiększenie społecznej świadomości roli przedsiębiorców. 


Do konkursu można było zgłaszać projekty w sześciu kategoriach: Promowanie ducha przedsiębiorczości; Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze; Rozwój środowiska biznesowego oraz wspieranie transformacji cyfrowej; Wspieranie umiędzynarodowiania działalności; Wspieranie zielonej transformacji; Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne. 


Rozstrzygnięcie krajowego etapu konkursu EEPA nastąpiło 26 lipca. Hub of Talents 2 otrzymał wyróżnienie, zdobywając najwięcej punktów w kategorii: Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze”. Ponadto nagrodzono 3 inicjatywy: „Przedsiębiorcze Dzieciaki” – I miejsce, „Business Mentoring Sessions” – II miejsce, „Startup Jump” – III miejsce. 


 „Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talents 2” to projekt, który pomaga w rozwijaniu pomysłów biznesowych w formie startupów. Inkubowane są one zgodnie z indywidualnie zaplanowaną ścieżką rozwoju. Przedsiębiorcy pracują nad rozwojem pomysłu i modelu biznesowego. Korzystają przy tym z szeregu bezpłatnych usług, zmierzających do opracowania produktu (MVP) oraz ze wsparcia prawnego, księgowego, marketingowego. 


To już drugi raz, gdy działania Hub of Talents 2 zostały zauważone przez zewnętrznych ekspertów. Wcześniej, w maju br., projekt zdobył II miejsce w konkursie Serwisu Samorządowego PAP „Innowacyjny samorząd 2022”. 


Projekt realizowany jest przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny od 2019 roku i do tej pory pomógł 243 pomysłodawcom w zrealizowaniu ich marzeń biznesowych. Obecnie rozpoczyna się 7 cykl inkubacji, w którym pomoc otrzyma kolejnych 20 startupów. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli zaaplikować do programu, mają ostatnią szansę – nabór trwa do końca października 2022 r.  


„Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 2” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.    

[Grafika nagłówkowa przedstawia osobę w garniturze od pasa do szyi, wskazująca palcem na wykres ze strzałką pikującą do góry.][Na dole strony na grafice od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo Hub of Talents 2, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]

[Grafika nagłówkowa przedstawia osobę w garniturze od pasa do szyi, wskazująca palcem na wykres ze strzałką pikującą do góry.]

[Na dole strony na grafice od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo Hub of Talents 2, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]