Fotorelacja z XVII PFNiS w BPN-T

Fotorelacja z XVII PFNiS w BPN-T

24/05/2019 11:50 przez Katarzyna Rawska Aktualności

23 maja 2019 r. gościliśmy w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym XVII edycję Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Zastosowanie technik sztucznej inteligencji w przetwarzaniu obrazów

Podczas prezentacji uczestnicy poznają najnowsze osiągnięcia w dziedzinie przetwarzania obrazów przy zastosowaniu sztucznej inteligencji.

Planety, które są (będą) moim domem – multimedialny wykład na temat Układu Słonecznego

Podczas wykładu uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o Słońcu, jego funkcjonowaniu, elementach Układu Słonecznego, zarówno tych bliższych i tych bardziej odległych, a także poznali konstrukcję naszego Układu Słonecznego, w szczególności miejsce planet i ich podstawowe własności.

Zaprogramuj misję programową na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS

Podczas warsztatów uczestnicy zaprogramowali minikomputer ASTRO PI opracowany przez Raspberry Pi Foundation we współpracy z Brytyjską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Minikomputery ASTRO PI zostały zakwalifikowane do lotu w kosmos. W tej chwili znajdują się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Games & Business z Roblox – warsztaty z programowania 

Podczas wydarzenia uczestnicy poznali platformę Roblox. Roblox to jedna z najszybciej rozwijających się platform do tworzenia gier na świecie. Co miesiąc loguje się na nią ponad 60 milionów graczy z całego świata! Ale Roblox to nie tylko gra społecznościowa – to także potężne narzędzie edukacyjne i dobry start dla wszystkich tych, którzy już w młodym wieku marzą o karierze programisty.