Forum Biznesowe Pogranicza - Metal Industry Design

Forum Biznesowe Pogranicza - Metal Industry Design

22/10/2018 12:58 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

Forum Biznesowe Pogranicza to wydarzenie służące nawiązaniu kontaktów biznesowych na szczeblu regionalnym, krajowym oraz międzynarodowym. Tegoroczne Forum, odbywające się w dniach 25-26 października 2018r. pod hasłem „Metal Industry Design” to jedyne w regionie wydarzenie skierowane do branży metalowo–maszynowej. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny jest partnerem wydarzenia.

Podczas Forum, najbardziej wpływowe osoby z branży metalowej, maszynowej oraz naukowcy i przedstawiciele samorządów będą dyskutować na temat rozwoju branży metalowo-maszynowej w rejonie Pogranicza. To również czas rozmów na temat możliwości wdrożenia Przemysłu 4.0 w północno-wschodnim rejonie UE.


Forum Biznesowe Pogranicza organizowane jest po raz trzeci . Co roku tematem przewodnim wydarzenia są branże istotne z punktu widzenia rozwoju regionu. II Forum odbywało się pod hasłem „Food Industry Life” i dotyczyło branży rolno- spożywczej. Zgromadziło blisko 300 gości biznesowych oraz kilkaset zwiedzających targi i wystawy. Podczas dwóch dni odbyły się niezwykle ciekawe dyskusje, wciągające prezentacje i wykłady, targi i wystawy ponad 50 firm. 


Wydarzeniem odbywającym się równolegle z Forum będą EAST DESIGN DAYS. To impreza współorganizowana przez Politechnikę Białostocką, Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach , firmę Malow Sp. zo.o. oraz Resursę Podlaską. Nowoczesne wzornictwo i design produktu przemysłowego jako nieodłączne elementy budowania jakości i konkurencyjności współczesnych firm to główny temat rozważań panelistów podczas EAST DESIGN DAYS. Tym samym podczas wydarzenia nie może zabraknąć designerów, grafików, architektów, którzy będę prezentować i dyskutować na temat „dobrego desigu” i jego wpływu na sprzedaż produktu oraz szkolić, młodych designerów, studentów z zakresu grafiki 3D, street art’u, projektowania i programowania.


Oprócz elementów naukowych, biznesowych chcieliśmy, aby impreza sprostała potrzebom klientów, którzy oczekują od imprezy wszechstronności, kompleksowości i wzorowej organizacji. Metal Industry Design skupi w jednym miejscu wszystkie branże związane z biznesem metalowym, maszynowym oraz połączy je ze sztuką. Podczas Forum zostanie zaprezentowana wystawa architektury i wzornictwa przemysłowego Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.


Podczas drugiego dnia konferencji Dyrektor BPN-T Anna Daszuta-Zalewska poprowadzi warsztaty 'Thinking Design'.

Więcej o Forum