Ferie dobrze rozegrane. Minecraft w BPN-T

Ferie dobrze rozegrane. Minecraft w BPN-T

22/01/2018 08:34 przez Barbara Supińska Aktualności

Zastanawiasz się jak zagospodarować wolny czas swoim pociechom podczas ferii? Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zaprasza 29 stycznia 2018 r. rodziców i dzieci na bezpłatne spotkanie z Minecraftem.

Tym razem żaden rodzic nie znajdzie argumentu, żeby odganiać swoje dziecko od komputera. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zachęca wręcz do czegoś odwrotnego. W tegoroczne ferie dzieciaki mają szansę spędzić czas na grze za przyzwoleniem rodziców. Ba! Zostaną do tego przez nich zachęceni. Brzmi niewiarygodnie? Nie, jeśli w grę wchodzi Minecraft. Ta znana na całym świecie gra komputerowa, zrobiła niewiarygodną karierę. Tak wielką, że zaczęto sprzedawać związane z nią przedmioty np. książki, zabawki, tematyczne klocki Lego. Jeszcze przed oficjalną premierą, zdobyła popularność i liczne nagrody. Minecraft pozwala graczom budować i niszczyć obiekty w wykreowanym, otwartym świecie. Spotykają w nim różne istoty, z którymi mogą walczyć, zbierają surowce, wytwarzają przedmioty. Minecraft daje poczucie wolności, przez co tak pochłania uwagę.

Sympatyczny, mały gość

Na uczestników wydarzenia czeka niespodzianka - będą mogli poznać sympatycznego Photonka. To interaktywny robot sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, który pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania, ucząc je kodowania i logicznego myślenia. Produkt ten jest dziełem startupu z BPN-T- Photon Entertainment.

Nauka i zabawa w jednym

Gracze wraz z opiekunami połączą siły, by wspólnie stworzyć budowlę, jaką zaproponuje prowadzący lub dzieci. Czy to będzie galeria handlowa, fabryka, dworzec, a może coś zupełnie kosmicznego – to się okaże na zajęciach. Każdy może przyjść z pomysłem na swoją konstrukcję. Co najważniejsze, dzieci dowiedzą się, jak można budować w Minecraft, używając języków programowania. Prowadzący pokaże jak w języku PHP można podłączyć się zdalnie do serwera Minecraft i stworzyć np. ścianę o rozmiarach 100x100 bloków. Ręcznie trzeba byłoby budować ją blok po bloku, a użycie języka programowania pozwala zrealizować te zadanie znacznie szybciej.

W ten oto sposób gra komputerowa staje się prawdziwie edukacyjnym narzędziem, pozwalającym dzieciom i ich rodzicom wspólnie spędzić czas, wzajemnie się uczyć i komunikować. Poprzez Minecraft, dzieci bardzo łatwo wchodzą w świat kodowania. Rozwijają umiejętność współpracy, planowania, kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

Minecrafta nie da się wyjaśnić – tu trzeba samemu doszukiwać się informacji w internecie. Obecność rodzica będzie więc wsparciem dla dzieci, a gra jednocześnie zaangażuje opiekunów i wciągnie ich do zabawy. Niewielu rodziców ma odwagę usiąść z dzieckiem przed komputerem, by zagrać z nim w grę. W tegoroczne ferie będzie ku temu okazja!

Minecraft to wyzwanie do zrealizowania. Czy zechcesz się go podjąć razem ze swoim dzieckiem? Jeśli tak - zapisz się!

Prowadzący:

Karol Przybyszewski - ojciec dwóch synów - pasjonatów gry Minecraft. Z wykształcenia i zamiłowania programista. Organizuje spotkania dla rodziców i dzieci chcących wspólnie tworzyć budowle w świecie Minecraft.

Informacje praktyczne:

Miejsce: Transferownia, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, Białystok


Termin: 29 stycznia, godz. 10.00-16.00

Wiek dzieci: 8-12 lat

Limit miejsc: 15 dzieci + opiekunowie

Koszt: spotkanie jest bezpłatne

Sprzęt: każdy uczestnik przynosi własny laptop z zainstalowaną grą Minecraft. Wszyscy podłączą się do wspólnego serwera

Opieka nad dziećmi: każde dziecko musi przyjść z opiekunem

Wyżywienie: we własnym zakresie. Możliwość skorzystania z usług bistro w BPN-T

Plakat

  • Ferie-z-Minecraftem-w-BPN-T.pdf