Demo Day HoT#1

Demo Day HoT#1

23/01/2017 20:08 przez Adam Gardocki Aktualności

20 stycznia 2017 roku w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym uczestnicy Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents” mieli możliwość zaprezentowania się przed potencjalnymi inwestorami.

Była to niepowtarzalna okazja do zawarcia nowych relacji biznesowych i wzmocnienia już istniejących. Był to jednocześnie ostatni sprawdzian przed wystąpieniami, jakie czekają startupowiczów którzy otrzymają pozytywne rekomendacje i będą się starali o udział w poddz. 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” i zdobycie dofinansowania o wartości 800 tys. zł.

Dla inwestorów była to możliwość zapoznania się z młodymi firmami oraz projektami technologicznymi. Wśród zaproszonych gości znalazły się: Platinum Seed Incubator, reprezentowana przez Pana Kamila Białego - Doradcę ds. komercjalizacji i pozyskiwania finansowania, Tomasz Mazuryk - CEO z FundingBox Accelerator, w imieniu Infini - dr Maciej Wieloch - Prezes Zarządu, Podlaski Fundusz Kapitałowy (PFRR) reprezentowany przez Agnieszkę Kurajew - Menedżera Inwestycyjnego, Krzysztof Dubowski i Artur Toczko –występujący w imieniu Prywatnych Inwestorów Senter, Wojciech Przyłęcki - Prezes Zarządu firmy InQbe oraz Tomasz Henel, Prezes Zarządu TK Investments. Podczas wystąpień zaprezentowało się aż dwadzieścia spółek z województwa podlaskiego. Wśród różnych pomysłów pojawiały się nowe rozwiązania technologiczne dedykowane biznesowi oraz odbiorcom indywidualnym. Członkowie kapituły mieli także możliwość zadawania pytań osobom prezentującym się – tym samym przygotowując pomysłodawców na etap wystąpień o dofinansowanie spółek do kwoty 800 tys. zł. 


Po zakończonych prezentacjach wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli oddać głos, na ich zdaniem najlepszy pomysł biznesowy. Tym samym zwycięzcą Demo Day HoT#1 została spółka Predictwatch, która w ramach projektu opracowuje smartwatch pozwalający na walkę z uzależnieniami i śledzenie funkcji życiowych. 


 Niektórzy z naszych pomysłodawców są już w ostatniej fazie współpracy z Platformą startową, kończy się ich proces inkubacji. W ramach projektu wystawiono już dwie rekomendacje do kolejnych etapów w ich biznesowej karierze. Możemy liczyć, że niedługo młodzi innowatorzy wejdą na rynek z gotowym, sprawdzonym produktem. Kolejna wizyta inwestorów odbędzie się już w przyszłym miesiącu. 16 lutego w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym w ramach DemoDay#2 odbędą się prezentacje pozostałych spółek. Czekamy na kolejne owocne spotkania.