Damian Kowalski i Andrzej Chmielewski -opiekunowie w Hub of Talents

Damian Kowalski i Andrzej Chmielewski -opiekunowie w Hub of Talents

10/04/2017 11:11 przez Barbara Supińska Aktualności

Platformy startowe oprócz wsparcia w postaci podstawowych szkoleń i warsztatów, obsługi księgowej i prawnej, doradztwa podatkowego oraz wsparcia marketingowego, oferują młodym start-up’om wsparcie opiekuna. Współpracę z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym w ramach projektu „Hub of Talents” podjęli panowie - Damian Kowalski i Andrzej Chmielewski. Obaj reprezentują firmę Effective Sp. z o.o.

Damian Kowalski od ponad ośmiu lat wpiera przedsiębiorstwa w ich rozwoju. Związany jest z Effective Sp. z o.o jako konsultant, a równocześnie sprawuje funkcję Dyrektora Klastra Mebel Elbląg. Od wielu lat zainteresowany jest wspieraniem rozwoju innowacyjnych pomysłów. Prywatnie ojciec dwójki dzieci. Damian Kowalski interesuje się jazdą na rowerze i aplikacjami mobilnymi ułatwiającymi życie, czyli takimi, które pomogą zorganizować dzień, uporządkują dokumenty i multimedia, ułatwią komunikację z innymi i wyselekcjonują najciekawsze informacje ze świata.

Andrzej Chmielewski to ekspert w zakresie informatyki. Od wielu lat jest związany z Politechniką Białostocką. Ponadto od lat łączy biznes z nauką. Pracował jako ekspert zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych organizacji. Swoją bogatą wiedzę teoretyczną potrafi wykorzystać w praktyce jako audytor, ale posiada również doświadczenie we wdrażaniu i monitoringu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach. Jest opiekunem przedsiębiorstw typu start-up, gdzie doradza z całym spektrum działań. Andrzej Chmielewski to doświadczony mentor, który doceniany jest szczególnie przez młodych ludzi, świetnie się z nimi dogaduje, zna ich potrzeby, problemy i rozterki. Jest ekspertem, który ocenił ponad 250 innowacyjnych pomysłów. Ostatnio z sukcesami współpracuje z wietnamskimi uczelniami.

Młodzi przedsiębiorcy, którzy będą mieli okazję współpracować z oboma panami, mogą liczyć na doskonałą opiekę i wsparcie w szerokim zakresie. Działając pod ich okiem mogą spodziewać się metamorfozy swoich innowacyjnych pomysłów w realne produkty. To szansa, jaką daje program Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents”.