Czy można mieć globalny startup w Białymstoku? Przekonaj się, że tak!

Czy można mieć globalny startup w Białymstoku? Przekonaj się, że tak!

01/03/2018 08:42 przez Barbara Supińska Aktualności

Już 7 marca w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podlaskie startupy, którym udało się odnieść sukces, podzielą się swoimi doświadczeniami oraz zainspirują uczestników do działania. Ponadto dowiesz się o możliwościach wsparcia finansowego przedsiębiorców z ust ekspertów regionalnych i krajowych instytucji. Jeżeli myślisz nad założeniem własnej firmy, bądź pozyskaniem środków na jej rozwój, to wydarzenie Startup Europe Weeek Bialystok jest właśnie dla Ciebie!

Startup Europe Week to inicjatywa Komisji Europejskiej. Organizowane w całej Europie (i nie tylko) wydarzenia promują przedsiębiorczość i motywują społeczność do zakładania własnych firm. Wydarzenie, którego lokalnym organizatorem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, podzielone jest na 3 części: wsparcie finansowe przedsiębiorców, klastry nie tylko dla dużych firm oraz prezentacje startupów z BPN-T.

Historia startupowców z BPN-T

Ostatnią część programu zdominowali startupowcy z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Łączy ich nie tylko wspólny adres - wszyscy osiągnęli również sukces w swoich branżach.

Historia sukcesu to jednak nie jest droga usłana różami – o początkach, trudnym rozwoju po kryzysie i w końcu stabilizacji, opowie uczestnikom Karol Skoczek, twórca pierwszej w Polsce holohostessy, założyciel VP Software. Na przykładzie swojego startupu przeanalizuje również, jakie są plusy i minusy prowadzenia firmy IT na Podlasiu.

„Konkurencja ich nienawidzi - znaleźli jeden sprytny sposób na globalny startup w Białymstoku. Zobacz jak!” – temat wystąpienia Grzegorza Ciwoniuka, współzałożyciela firmy Elastic Cloud Solutions z pewnością wzbudzi zdziwienie i uśmiech na niejednej twarzy. Ale startup rzeczywiście ma się z czego cieszyć: znalazł się w gronie 10 polskich startupów zaproszonych do prestiżowego programu Startberry, został członkiem Microsoft Enterprise Cloud Alliance i może pochwalić się jednym z 10 najlepszych wdrożeń intranetowych na świecie według prestiżowego raportu Nielsen Norman Group. Chcesz się dowiedzieć więcej o współpracy z największymi oraz o zawojowaniu rynków zagranicznych przez małą firmę z Podlasia? Pamiętaj o zapisaniu się na wydarzenie!

Małgorzata Ignatowicz, Dyrektor Operacyjny firmy White Hill, opowie o drodze startupu technologicznego z małego pokoju w mieszkaniu, aż do 200 mkw. biura w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Wszystko jest możliwe dzięki wizji, determinacji osób dążących do wspólnego celu oraz wsparciu finansowym z UE – warto z niego skorzystać!

„Pierwsi w Polsce uzyskali certyfikat UXPM - jakie rady mają dla Ciebie?” – to temat wystąpienia Małgorzaty Gulewicz, Wiceprezes Moose sp. z o. o., która zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania zorientowanego na potrzeby klientów w oparciu o metodologię UX-PM. Uczestnicy będą mogli poznać podstawowe założenia podejścia do prowadzenia projektów w oparciu o projektowanie zorientowane na użytkownika (UXPM). Dowiedzą się też, jakie są najważniejsze korzyści wynikające z takiego podejścia oraz w jaki sposób podnosi to jakość dostarczanego finalnie produktu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisz się już dziś!

www.f6s.com/sew18bialystok

Patroni medialni: BialystokOnline.pl, PrzedsiebiorczePodlasie.pl, Polskie Radio Białystok

Agenda wydarzenia (kliknij tutaj)

Termin: 7 marca 2018 r., godz. 10.00-13.30
Miejsce: sala konferencyjna BPN-T, ul. Żurawia 71, Białystok