Chatfuel bez tajemnic w Centroom

Chatfuel bez tajemnic w Centroom

29/05/2019 11:45 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Bot na Messengerze jaki jest, każdy widzi… Chyba nie do końca! Jan Jankowski, który prowadził w Centroom XXIII spotkanie w ramach cyklu Centroom Przedsiębiorczości, przekonał grupę uczestników, że narzędzie chatbot może być niezwykle rozbudowane i warto się go nauczyć. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali nad stworzeniem własnego bota na ich fanpage.

We wtorek 28 maja w miejskim coworku Centroom spotkała się ponad dwudziestoosobowa grupa uczestników, chętnych zasięgnąć praktycznej wiedzy na temat zjawiska, jakim są chatboty na Messengerze. Niby każdy wie, że taki bot istnieje i można go zainstalować, a jednak tylko niektóre firmy korzystają z tego bezpłatnego narzędzia marketingowego. Prowadzący spotkanie Jan Jankowski (Jak ogarnąć social media?), organizowane w ramach cyklu Centroom Przedsiębiorczości przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, próbował w trakcie tych dwóch godzin warsztatów przekonać grupę o korzyściach i możliwościach, jakie daje posiadanie chatbota na swoim fanpage’u. 

Każdy z uczestników musiał mieć ze sobą własny laptop, na którym przez całe warsztaty pracował nad własnym botem. Narzędzie do jego stworzenia to Chatfuel. Jest to rozbudowana platforma, której w całości nie sposób zgłębić podczas krótkich warsztatów. Jan Jankowski zachęcał do testowania w domu metodą prób i błędów oraz korzystania z tutoriali. Podczas warsztatów służył pomocą uczestnikom, bo pytań mieli mnóstwo. Spotkanie przedłużyło się w czasie, a im dłużej trwało, tym więcej ciekawostek dowiadywała się grupa z ust prowadzącego. Jak wysyłać newslettery przez chatbota, jak dana firma zaoszczędziła 2 godziny dziennie i zamiast mozolnej pracy, wsparła się botem, jak zwielokrotnić zasięgi na fanpage’u dzięki wykorzystaniu właśnie chatbota? Takim case’om nie było końca i spotkanie mogłoby trwać nawet tydzień, by to wszystko omówić.


Każdy z uczestników wyszedł z podstwowym botem, który mógł już testować na swoim profilu. Przed nimi jeszcze samodzielna praca przy konfiguracji i optymalizacji bota, ale ziarno w Centroom zostało zasiane! Dwadzieścia pięć stron wzbogaciło się o nowe boty, które będą przyciągać uwagę ich fanów. 

 

Deszczowa pogoda i burza, która rozszalała się w trakcje spotkania nie zabrała energii grupie, która opuszczała cowork Centroom z wypiekami na twarzach. Można było się przekonać, jak inspirujący i potrzebny temat został poruszony. 

 

Partnerem spotkania był portal Białystok Online.

Partnerem spotkania był portal Białystok Online.