Być jak Tesla

Być jak Tesla

07/11/2016 14:36 przez Barbara Supińska Aktualności

Silnik elektryczny opatentował serbski inżynier i wynalazca – Nikola Tesla w XIX wieku. Jest on idolem jednego z młodych innowatorów biorącego udział w Platformie startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents” w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Mateusz Malinowski od lat pasjonuje się łodziami, ich budową, napędem i pięknem. Pochodzi z Suwałk, z regionu, gdzie sektor produkcji łodzi jest jedną z branż wiodących, a produkowane tam statki wodne trafiają na rynki całego świata. Wzorując się na pracach wybitnego naukowca, postanowił on skonstruować łódź z napędem elektrycznym.


Mateusz jest związany z branżą od wielu lat, a jego przyszła droga zawodowa również łączy się z budową łodzi. Młody przedsiębiorca dzięki ogromnemu wsparciu swojego ojca zainteresował się obserwacją podaży i zmieniających się trendów w popycie na różne rodzaje łodzi.

Wnikliwa analiza zainspirowała go do zaprojektowania nowoczesnej, wielofunkcyjnej łodzi rekreacyjnej

Wnikliwa analiza zainspirowała go do zaprojektowania nowoczesnej, wielofunkcyjnej łodzi rekreacyjnej. Pomysł ten przewiduje rozwiązania ekologiczne i innowacyjne, a w zakresie liczby dostępnych funkcji czyni tę łódź uniwersalną.

Napęd elektryczny sprawia, że łódź nie emituje hałasu i spalin, dlatego można nią pływać nawet w strefach ciszy niedostępnych dla jednostek ze standardowymi silnikami spalinowym. Nie bez znaczenia jest również wysoki komfort żeglowania bez wibracji i zbędnych dźwięków.

Pomysł tak zbudowanej łodzi zafascynował Mateusza, który chce i z pewnością dołączy do grona twórców i producentów nowych i ciekawych w tym sektorze produktów. Nie wszystkie łodzie z napędem elektrycznym są takie same, różnią się zasięgiem, masą i zastosowanymi innowacyjnymi technologiami. Na ten fakt postawił młody przedsiębiorca z Suwałk. Jego wyjątkowy produkt znacznie odbiega od innych proponowanych na świecie. Dlatego Mateusz Malinowski jest przekonany, że jego łódź wpisuje się w zapotrzebowanie i najnowsze technologiczne trendy, których wymagają obecne czasy i pokolenia.