BPN-T promuje ekologię!

BPN-T promuje ekologię!

25/09/2014 08:00 przez BPN-T Aktualności

W BPN-T powstał filmik promujący służbowe rowery elektryczne. W ciągu niespełna 3-miesięcy użytkowania rowerów, pracownicy i lokatorzy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego przejechali na nich blisko 500 km.

BPN-T jest pierwszą instytucją w województwie podlaskim i jedną z nielicznych w Polsce, która posiada służbowe rowery elektryczne. Dwa jednoślady zostały przekazane BPN-T przez firmę EcoBike - polskiego producenta rowerów elektrycznych. Współpraca Parku z EcoBike wynika z realizacji projektu "Rower Power", który ma na celu promocję zdrowego trybu życia i dbanie o środowisko naturalne.


Pracownicy i lokatorzy Parku mogą bezpłatnie wypożyczyć rower do przemieszczania się w granicach miasta, w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Przy wejściu do Inkubatora Technologicznego powstało specjalne stoisko na rowery, tak aby każdy rowerzysta odwiedzający Park mógł bezpiecznie zostawić swój rower.


- Śmiało można powiedzieć, że Białystok jest Eko, coraz więcej osób korzysta z rowerów, co widać też po ostatnim sukcesie miejskich BiKeRów. Cieszy nas fakt, że my także możemy promować ekologię i zachęcać wszystkich do zdrowszego trybu życia – mówi Milena Kulesza, kierownik Biura Promocji i Rozwoju BPN-T.


Rower elektryczny osiąga prędkość 25 km/h, a na jednym ładowaniu umożliwia przejechanie ok. 70 km.