Safe in space home- bezpieczny dom

Safe in space home- bezpieczny dom

26/09/2016 09:53 przez Julita Pytel Aktualności

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na komfort mieszkańców każdego domu jest poczucie bezpieczeństwa. Jednym z ciekawszych pomysłów zaprezentowanych na tym polu jest projekt „Safe in space home”, który podnosi poziom bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na komfort mieszkańców każdego domu jest poczucie bezpieczeństw


Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na komfort mieszkańców każdego domu jest poczucie bezpieczeństwa. Nie chodzi jedynie o włamania, zalania, ale również o zagrożenia związane z wypadkami z udziałem dzieci. Najczęściej są to sytuacje, kiedy brak przewidywania skutków działań najmłodszych prowadzi do nieszczęść. Jednym z ciekawszych pomysłów zaprezentowanych na tym polu jest projekt „Safe in space home”, który podnosi poziom bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych.Autorką projektu jest Magdalena Goliasz-Zagajewska biorąca udział w Platformie startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents". Przedsięwzięcie zakłada wprowadzenie na rynek pakietu produktów, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni domowej. Proponowany system zabezpieczeń zapobiega przypadkowemu spożyciu substancji niebezpiecznych, umożliwia szybką reakcję na sytuacje zagrożenia w przypadku otwarcia okna, drzwi lub innych przestrzeni objętych zabezpieczeniem i natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia życia


Pani Magdzie pomysł podsunęło życie. Wsłuchując się w sytuacje opowiadane wśród najbliższych, znajomych, zasłyszane gdzieś w TV, zapadło jej w pamięć kilka szczególnych – wypicie przez dziecko płynu przechowywanego w łazience, śmierć starszej cioci, która po upadku nie była w stanie doczołgać się do telefonu, żeby wezwać pomoc. Inspiracją dla pomysłu na blokadę butelki, był trzyletni bratanek Pani Magdy, którego przyłapała na próbie dostania się do butelki z płynem przeznaczonym do czyszczenia toalety. Zbudowała prosty prototyp i okazało się, że ma on szansę działać. Później pomyślała o oknach, drzwiach, szafkach np. z lekami. Pierwszym etapem pomyślności w biznesie okazała się akceptacja pomysłu ze strony panelu ekspertów i kwalifikacja do programu „Hub of Talents”. Autorka produktu twierdzi, że teraz została tylko walka o powodzenie w inkubacji projektu i wprowadzenie produktów na rynek.