Azure Workshops w BPN-T

Azure Workshops w BPN-T

02/08/2018 14:36 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

2 sierpnia 2018 roku w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się bezpłatne warsztaty organizowane przez Microsoft Azure User Group Poland. Uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystywać komponenty serverless dostępne na platformie Microsoft Azure do budowania wysokowydajnego back-endu.

Warsztaty zostały przeprowadzone z punktu widzenia przedsiębiorcy, który zaczyna tworzyć swój pierwszy start-up. Uczestnicy musieli pomóc mu w uruchomieniu firmy, tworząc początkowo prototyp rozwiązania weryfikujący jego pomysł, który następnie został zrefaktoryzowany do docelowego rozwiązania.

Uczestnicy warsztatów poznali najważniejsze dostępne elementy w chmurze Microsoft Azure, tj.: Azure Functions, Logic Apps, Flow oraz EventGrid. Dzięki pozyskanej wiedzy będą mogli również zaprojektować i zbudować aplikację w sposób poprawny oraz efektywny.

Warsztaty poprowadził Michał Jankowski - architekt, programista, projektant, lider zespołu, a w wolnym czasie trener. Przygodę z programowaniem zaczął ponad dwadzieścia lat temu od Basic’a i Assemblera dla komputerów 8-bitowych. Od ponad dziesięciu lat uczestniczy w tworzeniu oprogramowania na platformę .NET dla największych światowych firm. W tym czasie brał udział w wytwarzaniu aplikacji desktopowych, mobilnych oraz webowych pełniąc różne role. Obecnie związany z tworzeniem aplikacji webowych.