Aplikacje Jutra PFR

Aplikacje Jutra PFR

25/06/2020 14:00 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Polski Fundusz Rozwoju ogłasza ogólnopolski konkurs na pomysły rozwiązań cyfrowych, tzw. APLIKACJE JUTRA, które mogą walczyć ze skutkami kryzysu lub być wykorzystanie po kryzysie. PFR chce promować innowacyjne myślenie bazując na olbrzymiej wiedzy informatycznej, która jest w Polsce.

W walce ze światową pandemią koronawirusa nowe technologie stały się największym wsparciem dla zamkniętych w domach ludzi. Dzięki nim mogli się ze sobą komunikować, współpracować, a firmy dokonywać cyfrowej transformacji biznesu. Z nowym wyzwaniem musiał zmierzyć się także PFR, któremu zostało powierzone zbudowanie systemu wsparcia dla przedsiębiorców - Tarczy Finansowej PFR. W niespełna miesiąc powstał system umożliwiający rozpatrywanie i zdalne weryfikowanie wniosków o subwencje oparty o skomplikowany algorytm, będący namiastką sztucznej inteligencji. W rezultacie Tarcza Finansowa PFR stała się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie programów dla setek tysięcy firm i milionów pracowników. Teraz PFR rzuca wyzwanie młodym twórcom, ogłaszając konkurs na nowatorskie aplikacje, które mogą być wykorzystane w walce z kryzysem i w nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Najlepsze pomysły otrzymają finansowanie na stworzenie prototypu.


Ponad milion złotych to łączna pula nagród, które Polski Funduszu Rozwoju przeznaczy na stworzenie prototypów innowacyjnych aplikacji, które pomogą w walce ze skutkami kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19. 


W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne, zespoły pomysłodawców, a także młode innowacyjne firmy. Wystarczy zarejestrować się na stronie, nagrać 5-minutowy filmik prezentujący pomysł i zespół, który za nim stoi, a następnie wypełnić i wysłać krótki formularz zgłoszeniowy.  


Opis wyzwań: Zdrowie, Praca i Przedsiębiorczość oraz Społeczeństwo znajdziesz na stronie konkursowej, gdzie szczegółowo zostały także opisane zasady i poszczególne etapy.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy

Aplikacje można składać do 15 lipca 2020.